Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Úvod

 

Dobrý den,

 

Vítejte na mích stránkách doufám ,že se vám budou líbyt.Budu přidávat články,fotky atd.

Zahradní jezírko si zaslouží krásné ryby

Koi kapr jednou ze základních voleb

Pravděpodobně nejoblíbenější rybou, která se pravidelně do zahradních jezírek dává, je koi kapr. Tato ryba je pro zahradní jezírka u nás doslova charakteristická. Jedná se o kapra, který nepochází z tuzemska, jak se mnozí lidé domnívají, ale z daleké Číny. První zmínka o koi kaprovi sahá až někdy zhruba do 3 tisíciletí před naším letopočtem. Jako ryby v domácích podmínkách se koi kapři začali chovat v až na počátku 19. století. Hodně se proslavila tato ryba zejména na počátku 20. století, kdy byla vysazena japonským císařem do jeho vodních příkopů. V současné době je možné najít koi kapry za několik korun a také za několik milionů korun!

Karas a kapr obecný

Zahradní jezírko si zaslouží krásné ryby

Asi nejrozšířenější rybou, která se u nás chová v zahradních jezírkách, je určitě karas. Velkou výhodou karase je stoprocentně to, že je velmi odolný a umí vydržet i poměrně drsné podmínky. Nebezpečí jeho chovu tkví hlavně v přemnožení. Klasikou v naších podmínkách je pochopitelně kapr. Tato ryba se chová již od dob antického Říma. Pravda je ovšem taková, že na velké kapry je zapotřebí mít doma poměrně prostorné zahradní jezírko.

 

 

 


 

Ubytování na statku

Ubytování vzniká rekonstrukcí původních hospodářských budov. V současné době jsou k dispozici 2 velké pokoje. Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC. Pro hosty je k dispozici společenská místnost s kuchyňkou. K ubytování dále patří zastřešené venkovní posezení a velký gril.

Na statku nevaříme, ale po dohodě je možné v týdnu zajistit dovoz obědů z nedaleké jídelny, výběr ze dvou jídel, cena 70-80 Kč. Ubytování je vhodné pro skupiny lidí, kteří se vzájemně znají, nebo je vhodné například pro firmy, kdy je možné kromě ubytování zajistit například opečení prasete, sud, raut apod. Zároveň lze tuto činnost spojit s některou z námi nabízených aktivit, jako je jízda na koni, jízda terénním vozem apod.

Pro ubytované klienty nabízíme uschování kol, motorek apod. v uzamykatelné části statku, auta se parkují přímo před budovou.

Statek se nachází v jihočeské vesnici obklopené oborou a lesy. Prostředí je vhodné na agroturistiku, jízdu na kole, vycházky do přírody. V blízkém okolí lze navštívit několik významných hradů a zámků, např. Bechyně, Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou apod., dále pak historické muzeum techniky, skanzen, hasičské muzeum, Chýnovské jeskyně, Blatskou stezku a spoustu jiných krásných a významných míst.Ceník

Cena je 250 Kč bez DPH (275 Kč s DPH) na osobu a den při plné obsazenosti, při pobytu delším než 7 dní je cena 220 Kč bez DPH (242 Kč s DPH) na osobu.

V případě pronájmu celého penzionu v menším počtu lidí je cena 5000 Kč na den bez DPH (5500 Kč s DPH), při pobytu delším než 7 dní je cena 4400 Kč bez DPH na den.

 

TOPlist